Алмазне свердління бетону

Загальні відомості про алмазне свердління (буріння)

Процес формування циліндричного отвору в будівельних матеріалах таких як цегла, бетон, залізобетон, керамічна плитка, граніт та інше, з використанням алмазного інструменту, називається алмазне свердління або алмазне буріння. Ця технологія вважається більш ефективною і безпечною, ніж інші технології свердління.

Алмазне буріння отворів набуло широкого застосування для наступних видів робіт:

 • при прорізуванні прорізів в перекриттях і капітальних стінах;
 • з метою демонтажу при переплануванні і ремонті;
 • при монтажі систем водопостачання та каналізації, вентиляції і кондиціонування, опалення і димоходів;
 • при прокладанні силових електричних кабелів, телефонних кабелів, мереж кабельного телебачення та інтернету.

Алмазне свердління також незамінне під час свердління отворів під додаткові силові елементи такі як шпильки, закладні, кронштейни, анкерні болти і т.д. як в новобудовах так і в заселених будинках.


Переваги алмазного буріння

Арматура в стене

При застосуванні звичайного інструмента (перфоратор, відбійний молоток, кувалда) Ви ніколи не отримаєте акуратного отвору правильної форми в бетонній або тим більше в цегляній стіні. Весь процес отримання отвору буде супроводжуватися великою кількістю пилу і дрібних камінців що розлітаються в різні боки (це само по собі становить небезпеку для оточуючих), значними ударними навантаженнями (приводять до розтріскування і сколів, а отже до зниження міцності стіни або перекриття), вібраціями і великим рівнем шуму. Наявність в залізобетоні металевої арматури і різноманітних включень на шляху інструменту все сильно ускладнює. Крім того на доведення отвору до потрібної форми потрібно додатковий час і будівельні матеріали, що в свою чергу збільшує трудомісткість і вартість роботи.

Свердління під кутом

Алмазне свердління має ряд переваг, серед яких:

 • Швидкість свердління отворів 1-2 см/хв и більше
 • Низький рівень шуму та вібрації
 • Відсутність пилу
 • Свердління під різними кутами нахилу, в горизонтальній і у вертикальній площині
 • Відсутність руйнуючих ударних навантажень на будівельні конструкції
 • Завжди відмінний результат при обробці найрізноманітніших будівельних матеріалів
 • Алмазний інструмент впорається з будь-якою кількістю арматури і неметалевих міцних включень в оброблюваному матеріалі
 • Точний розмір отриманих отворів
 • Можливість роботи у вузьких приміщеннях
Свердління цегляної кладки
Отвір під димохід

При роботі алмазного інструменту відсутні ударні навантаження, а це дозволяє уникнути руйнування структури матеріалу і появи мікротріщин, міцність будівельних конструкцій не буде порушена. Отвір свердлиться м'яко і плавно. Це особливо важливо під час свердління цегляної кладки. Тому цей спосіб створення отворів буде не тільки ефективним, але й безпечним.

Арматура в залізобетоні

При алмазному свердлінні продукти різання (пил, металева стружка) зв'язуються водою, що дозволяє використовувати цю технологію отримання отворів як у відкритих, так і в закритих приміщеннях. Після свердління алмазним інструментом отвори виходять гладкими, тому їх можна не піддавати додатковій обробці.

Роботи виконуються при застосуванні спеціального обладнання та інструменту. Це сприяє отриманню точних отворів правильної форми. Є можливість алмазного свердління під заданим кутом, в стінах і перекриттях, на велику глибину і в важкодоступних місцях житлових і нежитлових приміщень.

Наявність металевої арматури в залізобетоні не є перешкодою для алмазного інструменту, що є однією з головних переваг цієї технології.

Додатковою перевагою алмазного свердління є його екологічна чистота і низький рівень шуму і вібрації, що критично при роботах в житлових будинках і офісних приміщеннях.

Всі перераховані вище фактори дозволяють домогтися високого рівня якості і швидкості проведених робіт.

Технологія алмазного буріння

Алмазні коронки

Унікальна технологія алмазного свердління в даний час є найбільш зручним, швидким, безпечним, екологічно чистим і, як правило, найвигіднішим способом отримання отворів в матеріалах таких як залізобетон, цегла, асфальт, граніт і натуральний камінь, керамічна плитка. Алмазне свердління залізобетону дозволяє бурити отвори точно певного розміру, без пилу і шуму практично впритул до підлоги, стін і стелі.

Технологічний процес алмазного буріння складається з декількох етапів. Спочатку проводиться розмітка отвору відповідно до заданих координат і розмірів. Далі за допомогою анкерного болта проводиться кріплення основи верстата з направляючими, які виставляються під потрібним кутом до оброблюваної поверхні. Після цього здійснюється процес кріплення самої свердлильной установки, оснащеної алмазної коронкою відповідного діаметру. Монтаж завершується підводом води для охолодження бура, яка збирається після використання спеціальними водозбірними кільцями або пилососом. Якщо вода з продуктами різання ні на що не впливає і її кількість не лімітовано, то водозбірні пристрої не застосовуються. Не завжди є можливість застосувати водозбірні кільця при алмазному свердлінні під кутом.

Врізання алмазного інструменту в оброблювану поверхню виконується на знижених режимах різання. Як тільки алмазна коронка увійде в стіну всією ріжучою поверхнею, вмикають подачу води для відведення зайвого тепла і продуктів різання із зони різання. Після цього вмикаються оптимальні режими різання.

Швидкість буріння безпосередньо залежить від механічних властивостей оброблюваного матеріалу. В середньому вона становить від 30 до 40 секунд на сантиметр просвердленого отвору. Металева арматура і неоднорідна структура робить залізобетон самим важкообробним будівельним матеріалом. Цегла обробляється легше бетону але в зв'язку з тим, що анкерний болт кріплення верстата гірше тримає в цегляній кладці ніж в бетоні, збільшити швидкість обробки в порівнянні з бетоном не завжди буває можливим.


Послуги з алмазного буріння

Робітник

Ми надаємо Вам можливість скористатися всіма перевагами нової технології замовивши у нас послугу алмазного буріння. З нашими можливостями Ви можете реалізувати всі можливі варіанти алмазного свердління. Ціна на наші послуги договірна, залежить від різних факторів, обговорюється з кожним клієнтом індивідуально виходячи з реальних умов, обсягу і складності робіт, що проводяться.

Замовник повинен забезпечити:

 • Розмітку отвору
 • Можливість підключення до електромережі 220 вольт
 • Наявність проточної води
 • Доступ до місця проведення робіт
 • Наявність помосту, лісів достатньої висоти при розташуванні отвору вище 2-х метрів від підлоги
 • При роботі в приміщенні захист меблів або іншого майна від попадання бризок води (закрити плівкою)
 • Очищення приміщення від будівельного сміття після закінчення робіт

Телефонуйте нам. Ми будемо раді Вам допомогти!