Зливні ями та каналізаційні септики під ключ

Загальні відомості про зливні ями та каналізаційні септики

У приватних будинках, де немає централізованої системи каналізації, гостро постає питання відведення та утилізації стічних вод. Зливна (вигрібна) яма, каналізаційний септик ідеально підходять для автономної каналізаційної системи в заміському будинку, в сільській місцевості. Кухонна мийка, умивальник, ванна, пральна і посудомийна машини, унітаз, біде за допомогою трубопроводів внутрішньої системи каналізації підключають до стояка, який виводять назовні. До зовнішнього кінця стояка підключають каналізаційну трубу, виведену безпосередньо в зливну яму. Зливна яма монтується із залізобетонних кілець і накривається плитою перекриття. Існують два основних види зливних ям: яма під викачування і яма з дренажною системою. При монтажі так званої вигрібної ями під викачування унизу споруди встановлюється залізобетонне дно і нечистоти при цьому не потрапляють в грунт, а накопичуються в споруді аж до викачування асенізаторськіми службами.


Наповнення дренажного фільтру

У конструкції ями з дренажною системою (однорівневий септик) замість залізобетонного дна монтується дренажний фільтр. Нижнє кільце ями з просвердленими отворами заповнюється зсередини і зовні шаром гранульованого щебеню. При такій конструкції каналізаційного септика стічні води проходять очищення і йдуть в грунт, де додатково фільтруються, і стають безпечними для навколишнього середовища. Головною умовою для другого виду ями має бути глибоке залягання або повна відсутність грунтових вод. За бажанням замовника наші фахівці можуть змонтувати більш складну і поліпшену систему очищення стоків, - каналізаційний септик з кількома ступенями очищення стічних вод.

Докладніше про конструкції зливної ями і септика

Роботи по будівництву зливної, вигрібної ями, каналізаційного септика в Дніпрі:

  • Викопування ями
  • Доставка на ділянку залізобетонних кілець
  • Монтаж кілець
  • Установка плити перекриття
  • При необхідності, за окрему плату, робимо монтаж системи зливу в будинку

Ми професійно будуємо каналізаційні септики, зливні (вигрібні) ями навіть У ЗИМОВУ ПОРУ РОКУ. Скориставшись нашими послугами Ви отримаєте в найкоротші терміни вигрібну яму або каналізаційний септик під ключ в Дніпрі і області. Термін виготовлення стандартної ями на три кільця, - один день.


ЗБВ

Ціни на зливні, вигрібні ями, каналізаційні септики в Дніпрі (діаметр ями дорівнює зовнішньому діаметру бетонних кілець):

  • Зливна яма ∅ 1.0 м – 9 750 грн
  • Зливна яма ∅ 1.2 м – 11 550 грн
  • Зливна яма ∅ 1.46 м – 14 700 грн
  • Зливна яма ∅ 1.7 м – 16 400 грн
  • Зливна яма ∅ 2.2 м – 26 050 грн

В ціну входить:

  • Три залізобетонних кільця (висота кільця 0.9 м, діаметр ями дорівнює зовнішньому діаметру кільця)
  • Доставка кілець по місту Дніпро (доставка в інші міста обговорюється замовником заздалегідь)
  • Викопування ями
  • Установка кілець
  • Верхня плита перекриття без люка (люк оплачується окремо)

Додатково оплачуються наступні послуги:

  • Послуги з копання траншей
  • Укладання труби (вартість труби сплачується окремо)
  • Послуги з монтажу системи водопостачання з колодязя в будинок. Проводимо системи опалення, каналізації в квартирах, будинках або на дачних ділянках.

Конструкції зливних ям і каналізаційних септиків

Перш ніж приступити до будівництва зливної ями, потрібно приблизно розрахувати добову витрату води, що споживається в будинку. Наприклад, в житловому будинку, де є водопровід, каналізація, пральна машина і ванна кімната добова витрата води становить близько 0,02 - 0,15 кубічних метрів на одну людину. Після розрахунку витрати води можна визначитися з розміром зливної ями або септика.

Септики з фільтром небажано робити в місцях, де рівень грунтових вод досить високий і становить менше 2-х метрів від дна конструкції. Ями без дна в таких місцях монтувати категорично забороняється! Також в місці з високим рівнем грунтових вод слід монтувати септик тільки із залізобетону, а не з цегли або іншого матеріалу. З усіх матеріалів залізобетон показує найоптимальніші показники стійкості до окислювальних процесів, температурних перепадів та іншим, зовнішнім і внутрішнім руйнівним факторам. Незаперечними фактами на користь залізобетонних кілець є їх довговічність, швидкість монтування, легкість і швидкість викачування стічних вод з конструкцій даного типу. Залізобетонні кільця призначені безпосередньо для водопроводу, газопроводу, і каналізації згідно з встановленими державними стандартами і санітарними нормами і застосовуються в галузі будівництва септиків вже не один десяток років.


Відстань до будівлі

Перед початком будівництва зливний (вигрібної) ями, каналізаційного септика потрібно визначитися з оптимальним місцем їх розташування. В першу чергу, потрібно викопувати яму так, щоб до неї був доступ асенізаторської машини для викачування нечистот, але не ближче:

  • 2м до межі ділянки або дороги
  • мінімум за 5м від будь-яких будівель
  • не менше 15м від колодязя або свердловини
  • за 25-30м від водойм
  • не менше 5м від підземної труби газопроводу
  • від дерев 3м, чагарників не менше 1м

Горловина септика повинна бути з запасом вище рівня талих вод або потоку дощової води. Краще за все вибрати місце для септика на найвищому місці ділянки, в крайньому випадку на верхній частині схилу.


Вигрібна яма

Вигрібна яма

Вигрібна яма має найпростішу конструкцію. Зазвичай це колодязь із залізобетонних кілець з днищем і верхньою плитою перекриття, обладнаної люком. Стічні води накопичуються безпосередньо у вигрібній ямі. У міру заповнення нечистоти необхідно відкачувати асенізатором. При високому рівні ґрунтових вод це єдиний варіант для утилізації стоків.

Технологія будівництва дуже проста. Після викопування ями при будівництві вигрібної ями на дно встановлюють бетонну плиту днища. Далі на плиту на цементний розчин встановлюють перше, друге і третє залізобетонне кільце. Всі стики між кільцями і днищем ретельно замазують цементним розчином. На верхнє кільце на цементний розчин кладуть плиту перекриття і всі шви також цементують.


Однорівневий септик

Однорівневий септик

Є й більш складні варіанти конструкцій, наприклад дренажна яма або однорівневий септик. Перевага такого виду конструкції в тому, що вода з ями проходить природну фільтрацію і йде в грунт. В даному варіанті септика дно ями поглиблюють на 1 метр і вимощують шаром гранульованого щебеню, на який встановлюють перше кільце. За допомогою перфоратора в першому кільці по всьому діаметру свердлять отвори діаметром 5-6 см через кожні 10 см по довжині, а по висоті вони повинні розташовуватися в шаховому порядку, при цьому перше кільце стає як би фільтром. Після цього перше кільце так само засипають щебенем. Далі монтують інші кільця і ​​плиту перекриття.


Багаторівневий септик

Багаторівневий септик

При багаторівневих системах септиків фільтраційний колодязь завжди роблять на останньому рівні. В цьому випадку стічна вода з будинку потрапляє спочатку в першу яму з дном (відстійник). У ній вода відстоюється, важчі частки осідають на дно. При заповненні першої ями стоками, відстояна вода перетікає в фільтраційний колодязь де проходить фільтрацію і йде в грунт. Згодом осад у відстійнику потрібно викачувати асенізатором, але рідше, ніж при використанні вигрібної ями.


Конструкція переливу

Конструкція переливу

На вході труби переливу встановлюється трійник або куточок вигином вниз. Нижній кінець трійника повинен бути опущений в воду не менше ніж на 5 см. Така конструкція переливу потрібна для того, щоб затримувати речовини що плавають на поверхні. Вхідна труба розташовується приблизно на 10 см вище рівня води. Отже, різниця між вхідною та вихідною трубою (переливом) також становить 10 см. У принципі труби можуть бути з будь-якого матеріалу: залізні, бетонні, азбестоцементні-цементні, але найбільш підходять труби з пластика через свою довговічність і невисоку вартість.

При використанні септика з фільтром на поверхні фільтра з часом з'являються мікроорганізми, які формують плівку. Для харчування в процесі своєї життєдіяльності дані мікроорганізми використовують органічні речовини, що містяться в стічній воді. Після очищення води в септику з фільтром, вода йде в грунт, при цьому проходить додаткове очищення і стає нешкідливою для навколишнього середовища. У цьому полягає основне призначення каналізаційного септика з фільтром.


Горловина для септика

Горловина для септика

Якщо поглянути на класичну конструкцію каналізаційного колодязя, то відразу видно що об'єм колодязя використовується не повністю. Верхня частина септика не може бути нижче за рівень грунту і повинна підніматися над землею для захисту септика від затоплення талими водами або потоками дощової води. Рівень води в першому колодязі не може бути вище рівня труби що входить у септик. Це диктується кількома правилами. Вхідна труба повинна укладатися на певній глибині з ухилом в бік септика (зливної ями), щоб уникнути застою води в цій трубі, небезпеки підмерзання і утворення крижаної пробки. Стічні води мають позитивну температуру і тому безперешкодно зливаються за умови правильно прокладеної труби до септика або вигрібної ями. Так як потрібен ухил труби, що йде у септик, відстань від рівня грунту до вхідного отвору в септику буде залежати від відстані до будинка. Цей фактор впливає на кількість необхідних кілець для забезпечення необхідного об'єму септика, а значить і на вартість всієї конструкції. Зменшити вартість септика в такому випадку дозволяє застосування горловини.

Горловина на септику дає одразу кілька переваг:

  • здешевлення конструкції септика при збереженні експлуатаційних якостей,
  • зменшення займаної септиком площі і зменшення його помітності на ділянці,
  • можливість зробити горловину більш виступаючою над поверхнею грунту,
  • можливість декорувати горловину з кришкою люка для естетики.

Декор септиків

Декор септиків

Для того щоб зовнішній вигляд горловини септика не псував ландшафт навколо будинку, існує багато вариантів декору. Тут, як то кажуть, все залежить від Вашої уяви і бажання створити щось неповторне. Звичайно можна купити вже готовий декор, але зроблений своїми руками декор дасть Вам більше задоволення і буде більше сумісний по розмірам з Вашим септиком.

Які бувають варианти декорування септика?

Можна пофарбувати кришку люка, нанести на його поверхню візерунки або малюнок. Це, мабуть, самий простий і дешевий спосіб декорування.

Якщо заховати горловину за посадженими рослинами, а зверху на люк поставити вазон з квітами, це буде виглядати дуже природньо. Варіант з грядками і клумбами навколо септика відрізняється великою кількістю рішень і ідеально підійде для будь-якого стилю ландшафтного дизайну.

Самий яскравий спосіб декорування, - це скульптури і фігури. Це можуть бути фігури казкових або вигаданих героїв. В якості матеріалу для фігур використовують метал, пластик, бетон, кераміку, гіпс або деревину. Однак важко знайти потрібну фігуру яка б гармонійно вписалася у композицію і стиль Вашого двору. До того ж подібні прикраси коштують недешево, а транспортування і монтаж такого декору потребує застосування спецтехніки. Декоративна фігура на замовлення буде коштувати дорожче, але замовник може отримати дійсно яскравий елемент оздоблення прибудинкової території.

Декор у вигляді старої колоди, пня, діжки або каменя також додасть мальовничості Вашому двору.

Як декорувати септик? Приховати чи навпаки, зробити цікавим та неповторним? Усі ці питання вирішуються індивідуально. Головне щоб декор нікому не заважав і не ускладнював обслуговування септика.

Детальніше про ціни на зливні ями та септики
Телефонуйте нам. Ми будемо раді Вам допомогти!